Pelenka
Pelenka
Ahhoz, hogy a lakásban tartott kedvencedet minél előbb szobatisztaságra tudd nevelni, mindenképpen szükséged lesz kutyapelenkára a webáruházunkból.
Ezeket ne úgy képzeld el, mint a kisbabák esetében! Nem az eb popójára kell felerősíteni őket, hanem a földre kell elhelyezni, és meg kell tanítani a kedvencedet arra, hogy csak ide pisiljen vagy kakiljon. A kínálatunkban kapható hozzájuk egy speciális spray is, amely további segítséget jelent arra vonatkozólag, hogy a kutya minél előbb megszokja a pelusra való ürítést.
Válogass kedvedre, és ha netalántán elakadnál, keress minket bátran! Mindenben szívesen segítünk.
A kutyatartást még csak fontolgató gazdik a kutyapelenka szó hallatán elsőre a kisbabáknál használt pelenkára asszociálnak, vagyis úgy képzelik el, hogy felerősítik az eb popójára, és akkor nem piszkít majd be a lakásba.
Nos, a kutyapelenka valóban ezt a célt szolgálja, de a földre kell elhelyezni, és meg kell tanítani az ebet arra, hogy csak erre a helyre szabad pisilnie illetve kakilnia, és sehova máshova. A kutyapelenka pedig magába szívja a nedvességet, amit az alsó rétege nem enged át, tehát a padló egyáltalán nem lesz piszkos.
Az ára változó lehet, mégpedig annak függvényében, hogy milyen minőségű, milyen nedvszívó képességgel rendelkező termékről van szó. Továbbá befolyásoló tényező lehet még az is, hogy van-e szagközömbösítő hatása.
A kutyapelenkára való szoktatás
Ahogy pár hónapos kisgyerekektől sem várható el a szobatisztaság, úgy a kölyökkutyáktól sem. Mivel 3 hónapos koruk előtt nem képesek szabályozni a záróizmaikat, ezért a kutyapelenkára való szoktatás folyamán fontos, hogy türelmes legyél, és ne legyenek irreális elvárásaid.
De egyébként, ha alaposan megfigyeled, hogy mikor szokott az eb pisilni vagy kakilni, akkor viszonylag hamar menni fog majd a dolog, ha a kutyaegészség kategóriánkban kapható helyhez szoktató permetet használod.
Pumpálj a pelenkára belőle 2-3 alkalommal, majd tedd rá a kutyust közvetlenül azután, hogy ivott és evett! Abban esetben pedig, ha elvégzi a dolgát, akkor dicsérd meg alaposan! Ezt követően a spray szaga ösztönösen arra fogja ingerelni az ebet, hogy a lefújt kutyapelenkára piszkítson.
A szabadba is kiviheted
Fontos azonban megjegyezni, hogy 3 hónapos kor előtt a kutyáknak 1-2 óránként, 3-4 hónapos korban 2-3 óránként, 6 hónapos korban pedig 4-5 óránként kell wc-re menniük. A hétköznapi teendők közepette pedig eléggé körülményes dolog megoldani azt, hogy a kedvenceddel ilyen gyakran ki tudj menni, kivéve persze, ha home office-ban dolgozol.
Amennyiben emellett a megoldás mellett döntesz, akkor fontos, hogy alaposan dicsérd meg a az ebet, amikor jó helyen végezte el a dolgát. Ezáltal elérheted azt, hogy mire kialakul a záróizmok kontrollálásának képessége, már jelezni fogja, ha ürítenie kell, és te kiengedheted, hogy elvégezze a dolgát.
Ilyen jel lehet például az, ha nyugtalanná válik, forgolódni kezd, elkezdi szaglászni a talajt, odamegy az ajtóhoz, vagy esetleg nyöszörögni kezd.
Fontos a napirend
Ha szeretnéd megkönnyíteni a szobatisztaságra való nevelést, akkor kiemelt jelentőséggel bír, hogy kialakíts egy napirendet, és ehhez próbáld meg mindig tartani magad. Ennek köszönhetően ugyanis a pisik és a kakik nagyjából ugyanakkor fognak következni, ami nemcsak a kutyusodnak, hanem neked is nagy segítség lesz majd.
Szobatisztaság éjszaka
Ha nem szeretnél a kutyusod a lakás valamelyik eldugott sarkában hagyott kis meglepetésére ébredni, akkor lefekvés előtt 1-2 órával már semmiképpen ne adj neki enni, és ne hagyd, hogy nagy mennyiségű vizet igyon! Az első pár hónapban pedig célszerű lehet éjszaka is felkelni hozzá, és rávenni, hogy ürítsen.