Teknős eledel
Szárazeleség
A webáruházunk kínálatában széles választékot találsz a vízi és a szárazföldi teknősök számára készített különféle szárazeleségekből. Hogy kellő változatosságot biztosíts a tekidnek, igyekezz többféle típussal etetni!
Mindemellett pedig, ha teheted, időnként adj a páncélos állatkádnak élő rovarokat is! Tudjuk, hogy ez eléggé macerásan hangzik, de hidd el, remekül képes aktivizálni kedvencedet! Továbbá válassz egy komplex vitaminkészítményt is, amely gondoskodik arról, hogy a páncélos állatkád étrendje minden tápanyagot, ásványi anyagot és nyomelemet tartalmazzon!
A webáruházunkban kapható szárazeleségek úgy lettek megalkotva, hogy fedezzék a vízi és a szárazföldi teknősök táplálékigényét az életük minden egyes szakaszában. Mindemellett pedig tele vannak vitaminokkal is, hogy ne alakulhasson ki náluk kedvetlenség, látás- és emésztési zavar, illetve a páncéljuk héja se lágyuljon meg.
Tanácsok a szárazeleséggel történő etetéshez
A kezdő teknőstartók hajlamosak bedőlni a páncélos állatkák “éhen halok” magánszámának, amely sokszor túletetéshez vezet. Fontos, hogy te semmiképpen se kövesd el ezt a hibát.
Légy szigorú, tartsd magad az előre eltervezett etetési rendhez, vagyis a kedvencedet féléves koráig naponta, egy éves korig pedig 2 naponta etesd meg! Ezt követően pedig elég, ha hetente kétszer történik meg az etetés.
A szárazeleség mellett fontosak a növényi és állati eredetű ételek is
Bár a webáruházunk teknős eledel kínálatában kapható szárazeleségek teljes értékűek, ahhoz, hogy a páncélos állatkád táplálkozása kiegyensúlyozott legyen, fontos, hogy kerüljön az étrendjébe állati és növényi eredetű étel egyaránt.
Az utóbbi lehet például a pitypang, a tyúkhúr, az útifű, a különböző nem mérgező vízi növények, illetve a gyümölcsök és zöldségek, mint az alma, sárgarépa, szőlő, saláta és más zöld levelesek. Arra azonban mindenképpen figyelj, hogy az el nem fogyasztott darabokat lehetőség szerint fél napon belül távolítsd el az akváriumból!
Ami pedig az állati eredetű ételeket illeti, tudjuk furcsán hangzik, de időnként érdemes a kedvencednek legyet, tücsköt, gilisztát, csigát, pókot, garnélarákot vagy nyers apróhalat is adni, akár szárított, akár élő formátumban. Ezzel ugyanis nagymértékben hozzájárulhatsz a páncél keménységének megőrzéséhez. Arról nem is beszélve, hogy aktivizálni tudod vele az állatot.
A heti menü megkönnyítheti a dolgodat
A kínálatunkban elérhető a Panzitól egy heti menü is, amely egy egész hétre elegendő változatos táplálékot tartalmaz egy csomagban. Olyan falatokat, mint a hal, a shrimp és a liofilizált szív, amelyeket miután a kedvenced megízlelt, garantáltan várni fogja majd a következő ebédet. Nem mellesleg számodra is könnyebbség, hogy nem kell külön összeválogatnod a termékeket.
Ha segítségre lenne szükséged a választáshoz
Amennyiben úgy érzed, hogy elveszel a kínálatunkban, ne légy rest a segítségünket kérni! Igyekszünk minden szükséges információval ellátni, hogy a kedvenced számára legmegfelelőbb szárazeleséget találhasd meg.
Továbbá, hogy ha szeretnéd, akkor szívesen adunk néhány tanácsot a teknősök tartásával kapcsolatban is. A többi hüllőhöz hasonlóan ugyanis ezekről a kis páncélos állatkákról sem olyan egyszerű feladat gondoskodni, mint ahogyan azt elsőre sokan gondolják. A szakértő kollégáinknak viszont már kellő tapasztalata van benne.